PIVNÍ SPECIÁLY

Co se stane, když se mistr sládek Budějovického Budvaru spojí s českými minipivovary?

Vzniknou limitované série pivních speciálů.

Farmhouse ALE

První limitka roku 2024 – Farmhouse ALE – vznikla ve spolupráci pivovaru Budějovický Budvar a minipivovaru Zlatá kráva. Farmhouse ALE je pivní styl, který ztělesňuje život na farmě. Takové sedlácké pivo. Surové, polní, ve kterém je cítit všemožné obilí, které sedláci vždy před novou sklizní vymetli ze
sýpky. A přesně takové je i toto pivo. 

Voní po směsi obilí, v chuti je komplexní a jako třešnička na dortu se na konci objeví i oříškovost, kterou mu předává pohanka. Intenzivně voní po moderních amerických chmelech, má příjemnou, nevýraznou hořkost a vysokou pitelnost. Buďte ale opatrní – 5,5 % alkoholu se v něm až nebezpečně schová. Nejlépe pivo chutná čepované na jeden zátah.

Pivo dodáváme v KEG sudech o objemu 30 litrů. Záruka činí 60 dní.
Sudy je třeba skladovat při teplotě 8–12 °C.


Budvar Originál
z čerstvého chmele

Budweiser Budvar Original vaří pivo tradičně z celých hlávek sušeného žateckého poloraného červeňáku. Jednou do roka, v době sklizně na přelomu srpna a září, si však dopřává pivovar vzácnou radost.

Vaří speciální limitovanou edici z čerstvého, nesušeného chmele.  1x ročně přivezou chmel do pivovaru v den sklizně, uvaří z něj speciální limitku a po vyzrání v ležáckých sklepích pak pustí tuhle dobrotu mezi nás. Tak kdo by chtěl ochutnat, přijeďte, zavolejte či si přiobjednejte k vašemu rozvozu. Fakt to stojí za to.

Nabízíme v plechovkách 0,5l v limitovaném množství.
Zhlédněte video, jak se toto pivo vyrábí

Budvar Reserve

Objednejte si u nás limitku, kterou Budějovický Budvar vaří z čersvého chmele jen 1️⃣1x v roce – Budvar Reserve🍻 Nejméně 2️⃣0️⃣0️⃣ dní zrání a pečlivě vybrané odrůdy žateckého chmele propůjčují pivu charakteristickou zlatavou barvu a výraznou sladovou chuť, která je každý rok trochu jiná. Ochutnejte letošní várku i vy! 
 
Nabízíme ve 20l sudech.

Summer Affair
Juicy Pale Ale

letní limitka uvařená sládky Budvaru a minipivovarem Clock

Pivo, co má šťávu

Summer Affair je nefiltrovaný Juicy Pale Ale, který si vás získá neuvěřitelnou šťavnatostí a vůní po tropickém ovoci s lehkým nádechem chmelu. Je skvěle pitelné, má nižší obsah alkoholu a v horkých dnech vás příjemně osvěží.

V létě 2023 nabízíme v sudech 30l.


POP UP!
Minipivovar Pioneer

Březnová novinka Budějovického Budvaru a minipivovaru Pioneer uvařená létajícím sládkem Budvaru Alešem Dvořákem a sládkem minipivovaru Pioneer Michalem Havrdou. 

Pop-up je limitovaná várka piva z chmele Cryo Pop, což je chmelový blend (směs), který prošel hlubokým zamražením a díky tomu předává pivu neskutečně intenzivní vůni. Tomuto pivnímu stylu se říká NEIPA. Studené chmelení v kombinaci s americkým chmelem Mosaic = mírně hořké pivo s výraznou vůní s tóny citrusů, manga, ananasu a broskve.

Budvar 33 nefiltr

Další novinkou, kterou jste mohli na podzim 2022 ochutnat, byl Budvar 33 nefiltr. Jeho chuť připomínala čerstvě načepované pivo v ležáckém sklepě.

Byl uvařen k oslavě Dnů českého piva, které jsou svátkem všech milovníků piva, hospod a gastronomie. V podstatě jde o podporu konzumace čepovaného piva a zároveň připomenutí unika tradiční české hospody.

I proto se Dny českého piva konají každoročně v září, v čase svátku sv. Václava. Tradici tohoto pivního svátku, který je určený široké veřejnosti po celé republice, založil Český svaz pivovarů a sladoven v roce 2013.

KRAŤAS
Pivo nabité létem

V létě 2022 uvařil Budvar a minipivovar Volt limitku pšeničného piva typu witbier*  a nazvali jej Kraťas. Bylo to svěží pivo s jemnou hořkostí a ovocnou vůní.

*Witbier je lehké pšenické pivo belgického typu.

KRAŤAS ZAJÍMAVOSTI

OBSAH ALKOHOLU: 4,5 %
HOŘKOST (IBU): 12
BARVA (EBC): 9
SLAD: český světlý, nesladovaná pšenice, ovesné vločky
CHMEL: Žatecký poloraný červeňák, Cascade
EXTRA: koriandr, pomerančová a citronová kůra
TYP PIVA: svrchně kvašené pivo typu witbier
CHUŤOVÝ PROFIL: svěží, extrémně pitelné pivo s jemnou hořkostí,
plným, ale jemným tělem a ovocnou vůní

DALŠÍ SPECIÁLY

Kácovský Jantar vánoční speciál

Novinka z pivovaru Hubertus Kácov.
 
Sváteční speciál uvařil sládek Lukáš Hořejší mladší dle staré receptury ze čtyř různých sladů a tří druhů chmele. Vznikl pivní speciál s podtóny karamelu, příjemnou hořkostí a jemným chmelovým dozníváním pro všechny milovníky nových chutí.
.
Do červena zbarvený filtrovaný ležák nabízíme v sudech 30l, nefiltr v 1l petkách.