PIVNÍ SPECIÁLY

Co se stane, když se mistr sládek Budějovického Budvaru spojí s českými minipivovary?

Vzniknou limitované série pivních speciálů.

POP UP!
Minipivovar Pioneer

Březnová novinka Budějovického Budvaru a minipivovaru Pioneer uvařená létajícím sládkem Budvaru Alešem Dvořákem a sládkem minipivovaru Pioneer Michalem Havrdou. 

Pop-up je limitovaná várka piva z chmele Cryo Pop, což je chmelový blend (směs), který prošel hlubokým zamražením a díky tomu předává pivu neskutečně intenzivní vůni. Tomuto pivnímu stylu se říká NEIPA. Studené chmelení v kombinaci s americkým chmelem Mosaic = mírně hořké pivo s výraznou vůní s tóny citrusů, manga, ananasu a broskve.

BUDVAR 33 NEFILTR

Další novinkou, kterou jste mohli na podzim 2022 ochutnat, byl Budvar 33 nefiltr. Jeho chuť připomínala čerstvě načepované pivo v ležáckém sklepě.

Byl uvařen k oslavě Dnů českého piva, které jsou svátkem všech milovníků piva, hospod a gastronomie. V podstatě jde o podporu konzumace čepovaného piva a zároveň připomenutí unika tradiční české hospody.

I proto se Dny českého piva konají každoročně v září, v čase svátku sv. Václava. Tradici tohoto pivního svátku, který je určený široké veřejnosti po celé republice, založil Český svaz pivovarů a sladoven v roce 2013.

KRAŤAS
Pivo nabité létem

V létě 2022 uvařil Budvar a minipivovar Volt limitku pšeničného piva typu witbier*  a nazvali jej Kraťas. Bylo to svěží pivo s jemnou hořkostí a ovocnou vůní.

*Witbier je lehké pšenické pivo belgického typu.

KRAŤAS ZAJÍMAVOSTI

OBSAH ALKOHOLU: 4,5 %
HOŘKOST (IBU): 12
BARVA (EBC): 9
SLAD: český světlý, nesladovaná pšenice, ovesné vločky
CHMEL: Žatecký poloraný červeňák, Cascade
EXTRA: koriandr, pomerančová a citronová kůra
TYP PIVA: svrchně kvašené pivo typu witbier
CHUŤOVÝ PROFIL: svěží, extrémně pitelné pivo s jemnou hořkostí,
plným, ale jemným tělem a ovocnou vůní

DALŠÍ SPECIÁLY

Kácovský Jantar vánoční speciál

Novinka z pivovaru Hubertus Kácov.
 
Sváteční speciál uvařil sládek Lukáš Hořejší mladší dle staré receptury ze čtyř různých sladů a tří druhů chmele. Vznikl pivní speciál s podtóny karamelu, příjemnou hořkostí a jemným chmelovým dozníváním pro všechny milovníky nových chutí.
.
Do červena zbarvený filtrovaný ležák nabízíme v sudech 30l, nefiltr v 1l petkách.