Po pivu se netloustne

Po pivo se netloustne

Ti, co nás sledují, ví, že pivo milujeme. A díky tomu se rádi bavíme o všem, co s tímto nápojem souvisí. Tentokrát jsme probírali téma, jestli se po pivu tloustne.

Takhle – jsme už pětačtyřicátníci a pár piv už jsme vypili, takže sami na sobě pozorujeme jisté fyzické změny. Přičítáme je věku, jídlu, pohybu, resp. lenosti a samozřejmě pivu.

Shrňme si fakta:

Celý den pracujeme a protože jsme většinou v jednom letu, na jídlo sice pomyslíme, ale nemáme na něj mnoho času. Večer přijdeme domů a dáváme si první pivko. Tělo a mysl se uklidní (když do toho zrovna neřvou děti) a my si užíváme. Nutno podotknout, že nejsme zrovna vzorní pijani. Tj. doporučovaná denní dávka alkoholového moku je u nás lehce překračována. Co máme ale dělat, když vlastníme velkoobchod a někdo to vypít musí?

Po dvou pivech nastupuje chuť na jídlo. Na cokoli, co je v ledničce či ve spíži.

Když jsme se pídili po tom, jestli za naše kila navíc může pivo nebo ne, narazili jsme na skvělé vysvětlení Jiřího Bočka, bývalého generálního ředitele pivovaru Budějovický Budvar. Pivovar vedl dlouhých 35 let pivovar, takže o pivu určitě mnohé ví.

Pronesl:

„Pivo je kalorický žebrák, když se to vezme jednoduše. Tloustne se především díky tomu, že pivo vyvolává chuť.  V pivu jsou hořké látky z chmele, které podporují činnost žlučníku a trávení. Takže největší nebezpečí je, když si člověk dá pivo a pak jde otevřít ledničku. Protože po pivu si člověk nikdy nedá něco dietního, nekalorického, ale uzeninu, nebo něco takového.“

Takže, my za to nemůžeme, že přibíráme To látky z chmele za to mohou Konečně máme viníka a můžeme si jít otevřít pivko

Vaši Sládci

 

Napsat komentář