Pivo je ideálním nápojem pro starší lidi a sportovce

BUDVARTRADE 9862

https://cz24.news/pivo-je-zdravejsi-nez-coca-cola-je-to-idealni-napoj-pro-sportovce-a-seniory-rika-pivovarnicky-profesor/„Pivo ideálním nápojem pro starší lidi i sportovce,“ říká v článku pro CZ24.NEWS jeden z našich největších odborníků na pivo, slad a chmel, Prof. Ing. Pavel Dostálek, CSc., působící na Fakultě potravinářské a biochemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. My jsme se dozvěděli řadu zajímavých informací, např. že pivo je beze zbytku vstřebatelné, takže když se ho napijete, vstřebá se, do střev nic nejde, a přesto do sebe dostanete energii a všechny obsažené prvky nebo že pivo chrání cévy před rozvojem aterosklerózy. 

Nebo že ve Vietnamu začali vaři pivo čeští sládci. „Vaří se tam české pivo z českých surovin, používají se české kvasinky, které se tam letecky posílají,“ upřesňuje profesor. A nemáme-li prý cestu do Vietnamu, můžeme japonsko-české pivo ochutnat na tradičních zářijových pivních slavnostech Dočesná v Žatci. Nadnárodní pivovarnická společnost Suntory z Japonska udělala průnik našich dvou nejlepších ležáků – Prazdroje a Budvaru – a výsledkem je pivo, které je hořkostí někde mezi nimi. Takže když to uzavřeme – ne nadarmo se říká při přípitku „Na zdraví“ a teď už víme, že pivo nám k němu může pomoci.

Celý článek na tomto odkazu: https://cz24.news/pivo-je-zdravejsi-nez-coca-cola-je-to-idealni-napoj-pro-sportovce-a-seniory-rika-pivovarnicky-profesor/

Napsat komentář